Kérjük, hogy a borszemináriumokra való jelentkezés kapcsán az alábbiakat vegye figyelembe. Köszönjük közreműködését!

A borszemináriumokra történő regisztráció 2021. október 4-én 17:00-kor lezárult. A regisztrálók számára az Agrármarketing Centrum ingyenes belépőt biztosít az OMÉK kiállításra. Az ezzel kapcsolatos részletekről a regisztrációnál megadott e-mailen érkeztek meg a tudnivalók. Kérdés esetén az alábbi telefonszámokon kaphatnak további információt: +36-20-911-7006, +36-30-177-8536.

– Regisztrációja akkor lesz végleges, ha az űrlap kitöltését követően az Önnek küldött e-mailben szereplő linkre kattintva megerősíti e-mail-címe érvényességét.
– A mesterkurzusokra limitált hely áll rendelkezésre, így kérjük, csak akkor jelentkezzen, ha biztosan részt fog venni a programon.
– Kérjük, hogy a borszeminárium kezdete előtt tíz perccel érkezzen meg a kóstoló helyszínére. Helyszín: E pavilon, Magyar Bor – Személyesen borszemináriumi tér.

Október 7.  csütörtök

11 óra – Mészáros Gabriella: Őshonos és jellegzetes magyar fajták – Telt ház
Csendes Dűlő Szőlőbirtok – Kéknyelű 2017
Orsolya Pince – Leányka 2019
Barcza Pincészet – Nagy-Somlói Juhfark 2018
Vida Péter – Bonsai Öregtőkés Kadarka 2019
Centurio Szőlőbirtok – Kékfrankos 2020

Ma a világ számos borvidékén nagyjából tízezerre tehető az ismert és beazonosított szőlőfajták száma. Sok ragyogó fajta van, amelyet ma már a világ minden táján termesztenek. Ezek kitűnő borokat adnak, de mégis sokan vannak, akik nem ezekért, sokkal inkább a kevésbé ismert, egy-egy szűkebb régióhoz tartozó szőlőfajták boraiért rajonganak. Egy ország borászati értékét feltétlenül befolyásolja az, hogy vannak-e saját őshonos szőlőfajtái, és ha igen, miként tudnak azokkal bánni.

13 óra – Mészáros Gabriella: Tokaj természetes édes borai
Patricius Borház – Katinka 2018
Demetervin – Szamorodni 2013
Pajzos Tokaj – Tokaji 5 puttonyos Aszú 2016
Áts Családi Pincészet – Aszú 2016

A tokaji aszúról szinte minden szakkönyv leírja, hogy a világ legnagyszerűbb édes bora. Tokaj-Hegyalján évszázadokkal ezelőtt is készítettek száraz bort, a borvidék identitását mégis mindenkor a késői szüretelésű szőlőből készülő, részben vagy egészben az aszúszemek feldolgozásán alapuló édes borok határozták meg. Az ilyen édes bor megszületésének akkor van esélye, ha egy penészgomba, a Botrytis cinerea különleges minőségű aszúszemeket „teremt” a borvidéken. Ennek a furcsa jószágnak a természetét próbáljuk megismerni – persze borokon keresztül.

 

15 óra – Angerman László: Pezsgő
Homoky Dorka – Pét-nat 2020
Bussay Pincészet – Méthode Ancestrale 2020
Sauska Tokaj Extra Brut NV
Hernyák Birtok – Brut 

A legizgalmasabb magyarországi pezsgős vidékeken keresztül mutatjuk be a pét-nat és a magyar pezsgő fejlődésének útját. A kóstolt buborékok között mikroborászatok, nagyobb pezsgőpincészetek is bemutatkoznak, és megtudhatjuk, miként lesz pezsgés a palackokban.

 

Október 8.péntek

11 óra – Horkay András: Az ezerarcú furmint
Balassa Bor – Tokaji Furmint “Marty McFly” 2020
Kreinbacher Birtok – Furmint 2019
Gilvesy Pincészet – Váradi Furmint 2019
Gróf Degenfeld Szőlőbirtok – Tokaji Szamorodni 2017

A furmint őshonos magyar fajta, az első számú minőségi fehér szőlőnk, egyértelmű zászlóshajónk a nemzetközi borpiacon. Kimagasló értékeit mind száraz, mind édes borokban egyaránt képes megmutatni. Első számú borvidéke Tokaj, de száraz borokban komoly minőséget képvisel a Balatoni (Badacsonyi borvidék, Somló) és a Felső-Magyarországi borrégióban egyaránt. Fedezzük fel együtt a furmintban rejlő változatosságot három borvidék négy különböző stílusán keresztül!  

 

13 óra – Horkay András: Borvidéki márkaépítés
Gál Tibor Pincészet –  Egri Bikavér Superior 2018
Sebestyén Pince – Szekszárd Bikavér 2018
St. Andrea Szőlőbirtok – Boldogságos dűlő Egri Csillag Grand Superior 2020
Szende Pince – Kopár Villányi Franc 2017

A borvidéki együttgondolkodás, a közösségi boros márkaépítés egy borvidék jelenét és jövőjét adja. Miért fontos a borvidéki identitás, a tudatos fajta- és borstílusválasztás, hogyan befolyásolja ez a borászatok gondolkodását és a borfogyasztók elvárásait, ismerjük-e a hazai borvidéki közösségi márkákat? Mindezekre a kérdésekre próbálunk választ kapni három borvidék négy különböző borvidéki márkáján keresztül.  

 

15 óra – Angerman László: Természetes borok
Bussay Pincészet – Mura Fehér 2018
Tokajicum Borház – Héja Furmint 2007
Hummel – Portugieser 2019
Weninger – Kékfrankos 2018

Manapság igazán „divatos” irányzat a természetes borok világa, ahol a kén-, a vegyszermentesség és a természetközeliség a fő irányvonal. Fiatalabb generációk és „öreg rókák” szemüvegén keresztül mutatjuk be, miként is születhet a legtisztább bor a testünk és a lelkünk számára.

 

Október 9.szombat

11 óra – Szik Mátyás: Vulkanikus talajok és boraik
Gilvesy Pincészet – St. George Cuvée 2019
Pálffy Szőlőbirtok és Pincészet – Mál 2019
Oremus – Mandolás 2018
Kreinbacher Birtok – Birtokvörös NV

Hiszek benne, hogy a Kárpát-medence kiválóan alkalmas magas minőségű fehér- és vörösborok készítésére egyaránt. Ezen túlmenően számos borvidékünk meghatározó tulajdonsága a vulkáni talajok sokasága. Az innen származó szőlők nedűi mindig valamiért kicsit – vagy éppen nagyon – „mások”. Hiszek abban is, hogy ez lehet(ne) az egyik út a világpiacon való megkülönböztetéshez, ha tetszik, kiváló marketinglehetőség! A Balaton-felvidéktől Tokaj-Hegyalján át Somlóig áttekintjük, miben és miért mások ezek a borok, mit érez ebből a fogyasztó, és hogyan lehet(ne) a borkommunikáció központi elemévé tenni ezt az adottságot.

 

13 óra –Szik Mátyás: Borvidéki összefogások
Bock – RedY 2019
Laposa – BalatonBor 2020
Gál Tibor Pincészet – Egri Bikavér Superior 2018
Tóth Ferenc Pincészet – Egri Csillag Superior 2020

Balatonbor, Villányi RedY vagy akár Egri Csillag. A szemünk előtt zajlik egy izgalmas változás a hazai borvilágban, aminek alapja az összefogás és a közös gondolkodás. Érdekes megnézni, miként vélekednek erről az egyes borvidékek. Ezt tekintjük át kiváló borokon keresztül. Tartsatok velem!

 

15 óra – Angerman László: Pezsgő
Homoky Dorka – Pét-nat 2020
Bussay Pincészet – Méthode Ancestrale 2020
Sauska – Tokaj Extra Brut NV
Hernyák Birtok – Brut

A legizgalmasabb magyarországi pezsgős vidékeken keresztül mutatjuk be a pét-nat és a magyar pezsgő fejlődésének útját. A kóstolt buborékok között mikroborászatok, nagyobb pezsgőpincészetek is bemutatkoznak, és megtudhatjuk, miként lesz pezsgés a palackokban.

 

Október 10. vasárnap

11 óra –Angerman László: Kékfrankos
Centurio Szőlőbirtok – Kékfrankos 2020
Weninger – Kékfrankos 2018
Szent Donát Borkúria – Magma Kékfrankos 2019
Heimann & Fiai – Szekszárd Kékfrankos 2018

A legelterjedtebb magyar kékszőlő-fajtánk, a kékfrankos lesz terítéken. 4 borászat, 4 borvidék, 4 hasonló, de mégis igazi terroirkülönlegesség.

 

13 óra – Angerman László: Őshonos és jellegzetes magyar fajták
Csendes Dűlő Szőlőbirtok – Kéknyelű 2017
Orsolya Pince – Leányka 2019
Barcza Pincészet – Nagy-Somlói Juhfark 2018
Vida Péter – Bonsai Öregtőkés Kadarka 2019
Centurio Szőlőbirtok – Kékfrankos 2020

A fajták amire büszkék lehetünk!? Magyar fajták, amelyeket egyre többen ismernek a világon, és egyre többet kínálnak ázsai vagy éppen francia ételek mellé.